Kasia wygrywa 24. finał kursu od Dwójki do Asa!

23 kwietnia odbył się turniej kończący 24. kurs Od Dwójki Do Asa! Turniej był wyjątkowy nie tylko ze względu na dominującą liczbę Pań lecz również fakt, że graliśmy Indywiduela – oznacza to, że w każdym rozdaniu zmieniał się partner!

Wyniki zmieniały się jak w kalejdoskopie, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie zawodników. Emocje były duże. Rozpoczął je Tomek odważną licytacją kontraktu 7BA! Kontrakt miał pewne mankamenty…. ale liczy się końcowy rezultat, swoje! 13 lew wziętych i zadeklarowanych. A jak się okazało… to wcale nie był dobry rezultat, ponieważ Kasia z Karoliną zagrały 7 trefl, a po kontrze zapowiedziały rekontrę i otrzymały jeszcze większy wynik niż za wygranie szlema w bez atu! Warto zauważyć, że szlem w trefle był kontraktem ze wszech miar prawidłowym…
Dalej odbywała się walka w ‘parterze’, czyli częściówkach i końcówkach. Kontra jednej z nich również spotkała się z rekontrą i późniejszą nadróbką (czyli jedna lewa więcej niż deklarowana), więc zapis był znaczny.

Gdy emocje już opadły (jak po wielkiej bitwie kurz) na długim dystansie najlepiej sprawdziła się Kasia! O włos za nią, czyli na drugim miejscu, uplasowała się Ania, a na trzecim miejscu Beata. Szczęścia zabrakło Hani, która zajęła czwarte miejsce. 

Do zobaczenia w maju na następnych zajęciach z cyklu!
Prowadzący (Ewa, Igor, Łukasz, Kacper)