Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Czy to na pewno jesień? – finał kursu „Od 2 do Asa”

Pytanie jest zasadne z bardzo prostego powodu – brydż to świetna gra na jesienne wieczory, kiedy temperatura już nie jest najwyższa. A u nas cały październik był ciepły. Z kolei finał kursu, który odbył się już w listopadzie nie był ciepły, był gorący! Działo się bardzo dużo i wyniki zmieniały się kilkukrotnie. Wszystkim podobało się forma porównawcza gry w brydża – mogliśmy zobaczyć, co działo się na innym stole i kto najlepiej zagrał dane rozdanie. To może być ciekawe doświadczenie – wszystkie rozdania były przygotowane w taki sposób, żeby sprawdzić wiedzę poznaną podczas zajęć!

W turnieju walczyliśmy o puchary, które były przygotowane dla 3 najlepszych par:

Puchary za zajęte miejsca

Walka o najwyższe miejsca trwała do ostatnich rozdań i każde rozdanie się liczyło! Trzecie miejsce w turnieju zajęli Monika i Tomek. Mieli bardzo obiecującą końcówkę turnieju – kto wie, jak to wszystko by się skończyło, gdyby w początkowych rozdaniach udało im się przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę.

III miejsce: Monika i Tomek

Jedno rozdanie rozstrzygnęło, kto zajmie miejsce pierwsze, a kto zajmie miejsce drugie. Było to rozdanie 7:

Rozkład

W tym rozdaniu na linii NS był do wygrania szlem w bez atu. Widać, że możemy spokojnie wziąć 13 lew bez żadnej analizy wistu czy specjalnych manewrów na rozgrywce. Należą nam się po prostu 3 piki, 3 kiery, 3 kara i 4 trefle razem 13 lew. I dziewczyny, Asia i Gosia, te 13 lew wzięły. Niestety kontrakt był ciut za niski i mimo tego, że wygrały swój kontrakt i wzięły bardzo dużo lew to poniosły stratę. Podczas turnieju należy grać kontrakty z bilansu i jeśli tego nie zrobimy może być po prostu niemożliwe wzięcie dobrego wyniku z rozdania.

II miejsce: Asia i Gosia

Pierwsze miejsce zajęli Ania z Jackiem. Sami mieli dużo dobrych rozdań, ale mało zyskownych. Ale dzięki jednemu prezentowi od dziewczyn i swoim małym plusikom udało się uzbierać dobry wynik, co pozwoliło zająć pierwsze miejsce.

I miejsce: Ania i Jacek

Pełne wyniki można znaleźć tutaj. Na kursie możemy miło spędzić czas i znaleźć pasje na zbliżające się już zimowe wieczory. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

W przyszłym tygodniu będziemy kontynuować naukę gry w brydża i przy okazji uczyć się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Będziemy prowadzili również kolejne kursy od podstaw – więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *