Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Jak dobrze rozgrywać?

Na ostatnich zajęciach grupy Atut zajmowaliśmy się rozgrywką. Przypominialiśmy sobie to, co poznaliśmy na kursie, ale nowe rzeczy też się pojawiły! Rozróżniliśmy rozgrywkę kolorową i bez atutową i próbowaliśmy planować naszą grę. Dobry pomysł to połowa sukcesu – jeśli wiemy co chcemy zrobić to już naprawdę niewiele potrzeba do wygrania. Inna kwestia to realizacja tego pomysłu. To właśnie tu przydaje się plan rozgrywki – całkiem krótki, najprostszy z możliwych. Myślimy ogólnikowo nad tym, co chcemy zrobić. Niech nam to zajmie pół minutki może minutkę, ale nie dłużej. Nie ma co tej rozgrywki za bardzo przeciągać. Przy rozgrywce przydają się również pewne manewry. Poznaliśmy dwa podstawowe: impas i ekspas. Uzbrojeni w te wiedzę nie boimy się już żadnego rozdania.

Samą rozgrywkę można trenować w internecie. Na stronie bridgebase.com znajdziemy zakładkę Practice (najpierw trzeba się zalogować). I wchodzimy w BridgeMastera. Jest to świetne narzędzie to oswajania się z rozgrywką i treningu rzeczy poznanych na zajęciach. Dodatkowo jest to pokazane w przyjemnej formie!

Podczas turnieju sami potasowaliśmy rozdania – trzeba sprawdzić czy impas faktycznie wychodzi z 50% skutecznością. Pierwsze miejsce zajęli Ania i Tomek. Na drugim skończyli Iza i Tomek, a podium uzupełniły Ellena i Natalia. Wyniki można znaleźć tutaj.

W przyszłym tygodniu czeka nas pierwsze lekcja z licytacji po otwarciu 1BA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *