Kamila zwycięża w 28 turnieju kończącym cykl „Od Dwójki do Asa”!

Najlepszy sposób na zakończenie 2019 roku znaleźli uczestnicy 28 kursu od Dwójki do Asa! Nasi podopieczni nie tylko zawalczyli o statuetki w swoim pierwszym w życiu brydżowym turnieju, ale także odkryli nową pasję!

Emocje sięgały zenitu od samego początku! Głodni wiedzy gracze zaczęli od zadania serii pytań, a następnie rozwiązali quiz dotyczący otwarć. Po króciutkim wstępie przeszliśmy do rzeczy i w towarzystwie świątecznych pierników rozpoczęliśmy zmagania brydżowe.

Na początku turnieju Indywidualnego Dorota i Kamila udowodniły, że w brydżu sportowym nie potrzeba mieć dużo punktów/dobrych kart, by osiągnąć dobry wynik. W rozdaniu 1 i 2 dwukrotnie obłożyły (doprowadziły do przegrania) kontrakty swoich przeciwniczek. W ten właśnie sposób wysunęły się na fotel lidera. Chwilę później, bo w rozdaniu 4, udowodnili to również Martyna z Maćkiem, obkładając przeciwników po partii aż za 300. Właśnie te 4 osoby liderowały na półmetku turnieju. Po zmianie partnerów Dorota uczestniczyła w derbach Ań. W parze z Anią F zagrała przeciwko Ani S w parze z Ulą. Końcowy wynik oscylował koło remisu, co dało w rezultacie 3 miejsce w turnieju dla Doroty. Na kolejnym stole liderujący po pierwszej rundzie Maciek w parze z Józkiem grał na Michała ze Stanisławem. Po wzięciu 10 lew na grę w kara Józek z Maćkiem wygrali pojedynek z 7 punktów. Było to jednak ciut za mało by Maciek mógł się cieszyć ze zwycięstwa, jednak 2 miejsce w turnieju też jest dużym osiągnięciem! Tym samym zwycięstwo w  turnieju rozstrzygnęło się między Kamilą a Martyną, grającymi w parach z prowadzącymi Nauki Brydża: Alą i Ewą. Walka trwała do ostatniej karty! Finalnie zwyciężyła Kamila zgarniając największy puchar i Świątecznego Mikołaja.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim! To ogromny sukces nauczyć się gry w brydża w 4 tygodnie! Z okazji nadchodzących Świąt życzymy wszelkiej pomyślności!

Do zobaczenia już 30.12, a potem w Nowym Roku!

Ewa, Ala i Zespół Nauki Brydża.