Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Kto da więcej?

Podczas drugich zajęć kursu od dwójki do asa przyjrzeliśmy się licytacji. Jest to droga do wylicytowania kontraktu granego w danym rozdaniu – składa się on z wysokości (ile lew musimy wziąć) oraz miana (w jaki gramy kolor/bez atu). Licytacja przebiega podobnie do takiej w prawdziwym życiu. Każdy po kolei może podbić ostatni kontrakt lub spasować i podjąć akcję dopiero w następnym okrążeniu. Aukcję kończą trzy pasy, a ostatni zalicytowany kontrakt stanie się kontraktem ostatecznym.

Już wiemy jak możemy wykorzystać punkty. Teraz kiedy poznaliśmy otwarcia, jesteśmy w stanie dobrze opisać swoją rękę. Poza tym dowiedzieliśmy się czym jest bilans – jest to suma punktów w parze. Pomaga on zadecydować, w jaki kontrakt powinniśmy w danym rozdaniu wylicytować. Bilans dzielimy na cztery strefy:

  • częściówka – do 24 PC
  • końcówka – 25-31 PC
  • szlemik – 32-35 PC
  • szlem – co najmniej 36 PC

Podczas zajęć na specjalnie przygotowanych rozdaniach przećwiczyliśmy nowo poznane wiadomości, by czuć się pewnie licytując. Za tydzień przećwiczymy z kolei rozgrywkę – zawsze musimy się jej podjąć po licytacji 🙂.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *