Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Który to piąty as?

Podczas środowych zajęć w grupie Rekontra poznaliśmy jak działa pytanie o asy. Wiemy już, że pytamy o 5 wartości (mimo, że asów jest tylko cztery) i wszystko musi być oparte o kolor atutowy. Na dzisiejszych zajęciach była rekordowa frekwencja – aż 15 osób. Może w przyszłym tygodniu uda nam się poprawić wynik 😊

Pierwsze miejsce w turnieju zajął Ludmiła z Magdą. Na drugim miejscu znalazły się Ela z Renatą, a podium uzupełnili Gosia z Romanem. Było bardzo dużo układowych rozdań – kilka z nich było naprawdę ciekawych. W jednym z nich mieliśmy taką kartę:

♠ 6 3
♥ A 10 9 6 4 3
♦ K 5
♣ 8 5 4

Nasz partner otworzył 1♦. Na początku odpowiedzieliśmy mu 1♥. Przeciwnicy nic nie zalicytowali i nasz partner powtórzył kolor licytując 2♦. W co chcemy grać?

Wiemy już, że mamy wspólnie 8 kar – spokojnie możemy grać w ten kolor. Z drugiej strony kiery są bardzo solidne. W licytacji staramy się szukać kolorów starszych – granie w kolor starszy może dać nam lepszy wynik w turnieju. Z tego powodu należy zalicytować 2♥. Gdyby partner jeszcze coś licytował to należy mu pokazać, że chcemy grać w kara.