Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Multi drugiej strony

Nowe otwarcia, które poznajemy nie tylko pokazują nam, jak inaczej można podchodzić do brydża. Uczymy się również tego, jak grają ludzie w całej Polsce i nie tylko. Z tego powodu poza nauką licytacji po danym otwarciu bardzo ważnej jest również to jak się przed danymi otwarciami bronić. Co znaczy kontra, co obiecuje wejście. Czy to wejście bez atu obiecuje dużo czy mało punkty, jakie zatrzymania.

Tym razem wzięliśmy na warsztat multi. Otwarcie najtrudniejsze z otwarć na poziomie 2, bo nie obiecuje żadnego koloru. I podobnie jak po otwarciu musieliśmy dokonać pewnych założeń tak samo tutaj w zależności od tego, co zakładamy inaczej pokazujemy różne karty. Głównie tyczy się to kontry i wejścia 2BA. Ale nie tylko inaczej pokazujemy różne warianty kontry – czasami nawet intencja kontry się zmienia. Wszystko zależy jak potoczy się licytacja!

Najbliższy czas poświęcamy dobremu przygotowaniu się do rozgrywek ligowych. Bardzo przydatną umiejętnością jest wiedza jak liczyć wynik za dany kontrakt. Jest to pierwszy krok do poszukiwania opłacalnych obron i nabrania wprawy w przelicytowywaniu przeciwników. Pierwsze miejsce w turnieju zajęli Ela z Wojtkiem. Drugie miejsce zajęli Klaas z Jankiem. Podium uzupełnili Dorota z Andrzejem. Wyniki można znaleźć tutaj. W przyszłym tygodniu rozegramy turniej podsumowujący klasyfikację długofalową. Pierwsze miejsce zajmuje Marcin, ale w czubie jest dosyć płasko i walka o pierwsze miejsca rozegra się w przyszłym tygodniu! Klasyfikację można znaleźć pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *