Natalia najlepszym graczem wiosny!

Natalia Węgleńska po krótkiej przerwie po raz kolejny zwyciężyła w punktacji długofalowej. Tym razem Natalia została najlepszym graczem wiosny, o pierwsze miejsce walcząc do samego końca z Krzysztofem. Trzecie miejsce przypadło Ani, obecnej mistrzyni zimy. Wyżej wymieniona czwórka bardzo często zmienia partnerów, więc gratulacje należą się całej grupie, która pracowała na sukces wymienionych osób:)

Poniżej prezentujemy świetne i bardzo pouczające rozdanie w wykonaniu mistrzyni Natalii:

♠ 864

♥ 543

♦ D543

♣ KDW

 

♠ ADW

♥ DW9876

♦ 7

♣ A54

Natalia rozgrywała z pozycji S kontrakt 4 kier po wiście w W karo i w karo, które przebiła. Zauważyła, że ma tylko dwa dojścia do stołu, które są niezbędne do impasu K pik. Zatem jak rozegrać atuty? Natalia doskonale rozwiązała ten problem zagrywając nie figurę, a BLOTKĘ z ręki, co z pozoru wydaje się nieintuicyjne. Natomiast, jak wyjaśniła:

-jak atuty dzielą się 2-2 to nie ma znaczenia, na co oddam, ale jak się dzielą 3-1 to singlowa figura będzie występować dwa razy częściej niż singlowa 10, więc lepiej najpierw zagrać blotką z ręki, a dopiero potem figurą.

Po zagraniu blotki singlowa figura wypadła jak zaczarowana, a Natalia jako jedyna ten kontrakt zrealizowała! Chapeau bas!