Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Odwrotka rządziła w ProAmie

Po raz pierwszy nasz tour zawitał do gościnnej Warszawy. Tułaliśmy się w okolicach Poznania zupełnie nie zdając sobie sprawy jak świetnie możemy się bawić w stolicy Polski! Dzięki zmianie lokalizacji gościliśmy też kilku nowych profesjonalistów – i dobrze! Bo jedna z debiutantek pokazała klasę i zwyciężyła w tych niezwykle prestiżowych zawodach.

Niesamowita atmosfera wydarzenia przyciąga coraz więcej śmiałków, którzy chcą sięgnąć po trofeum Proam. Co więcej, by nie popaść w rutynę staramy się aby formuła turnieju zmieniała się – w tym roku rozegraliśmy więc turniej drużynowy! Na starcie stanęło 56 zawodników, którzy utworzyli 14 Teamów. W gronie faworytów wymieniany był oczywiście team o nazwie Acol – w skład której wchodził aktualny Mistrz Świata – Piotr Tuczyński, wzmocniony świetnymi zawodnikami z warszawskich grup: Szlem i Impas.

I rzeczywiście, Acol kręcił się w czołówce, mój team także (Ania, Iza i Żaneta) i spotkaliśmy się w bezpośrednim pojedynku. Para Śmiechowska – Tuczyński pokazała jednak klasę i ze starcia z świetnie grającą tego dnia Anią oraz autorem tego artykułu wyszli zwycięsko. Jeszcze lepiej na nas poradził sobie team Odwrotka. Zupełnie bez kompleksów skontrował mnie Krzysztof Micek, grający w parze z Michałem Kanią. Panowie zapisali sobie smakowite 800 i w tym meczu nawet mój fantastyczny team nie był w stanie mi pomóc.

Ostatecznie Team Acol w składzie Hanna Kluczyńska, Anna Śmiechowska, Paweł Wojciechowski oraz Piotr Tuczyński zajęli trzecie miejsce! Na drugim uplasowała się poznańsko-warszawska drużyna Sikorki w składzie: Ania Różańska, Jola Lewandowska, Stanisław Wójcik i Jan Sikora. Gdy Ania i Jola spytały Mistrza Świata – Janka ile zdobył pucharów w poprzednim roku musiał się troszkę zaczerwienić przy tych dwóch mistrzyniach. Najlepszym Teamem okazał się natomiast team Odwrotka – złożony z dwóch zawodników grupy Szlem: Krzysztofa Micka, który był tego dnia świetnie dysponowany (sprawdziłem sam) oraz Magdy Napiórkowskiej, która gra znakomicie każdego dnia. Do tego doskonale sprawdziła się debiutantka w roli Pro – Lena Leszczyńska. Skład uzupełnił wykładowca grupy Szlem, czyli Michał Kania! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wyniki turnieju można znaleźć tutaj: wyniki

A zdjęcia na Facebooku: zdjęcia

Bardzo dziękujemy za udział wszystkim Pro:

LenaLeszczyńska
Marta Wójcik
Paweł Jassem*
MonikaMaksymiuk
FilipParol
Jan Sikora*
Wojtek Kaźmierczak*
Ewa Maksymiuk
MichałKania
AlicjaJaskulecka
EdwardSucharda
KrystianBączek
PiotrTuczyński*
AleksandraGórska
Witek Tomaszek
MariuszKowalski
MichałWieteska
AsiaZalewska*
KacperWilczak
Zuzanna Moszczyńska
ArturWasiak
Pan TomaszJochymski*
Piotr Butryn

*Mistrz Świata