Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Pierwsze odpowiedzi

W ten poniedziałek odbyły się pierwsze zajęcia grupy Atut. Dopiero zaczynamy naszą przygodę z brydżem! Pierwsze, co poznaliśmy to odpowiedzi na otwarcie partnera. Głównym celem jest znalezienie optymalnego kontraktu – na dobrej wysokości, w dobry kolor (preferujemy kolory starsze lub bez atu). Do tego pomocne będą dwie zdobyte umiejętności!

Jedna z nich to, kiedy pokazujemy kolor starszy na poziomie 1. Czy wybieramy kiery czy piki. Od czego to zależy – czy od jakości koloru czy od ilości kart. Drugą poznaną wiedzą było pokazywanie forsingu do końcówki. Na specjalnie przygotowanych rozdaniach trenowaliśmy te sekwencje i dzięki temu jest już nam łatwiej je zrozumieć.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęli Bożena, Ania i Iza (wsparcie z grupy Renons). Drugie miejsce zajęli Dorota i Monika. Podium uzupełnili Gosia, Asia i Tomek. Wyniki można znaleźć tutaj. W każdej grupie prowadzimy również klasyfikacje długofalową – podliczamy wyniki wszystkich turniejów przez jakiś okres czasu (najczęściej 3-4 miesiące), żeby zobaczyć komu najlepiej szła gra! Potem wręczamy nagrody 🙂

W przyszłym tygodniu wykład zostanie poświęcony rozgrywce. A czy rozdania też będą specjalnie przygotowane to będzie niespodzianka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *