Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Pierwsze wyjście, czyli trochę więcej o wistowaniu

Czwarte zajęcia kursu „Od 2 do A” w dużej mierze dotyczącą ostatniego, brakującego aspektu brydża. Poznaliśmy już licytację i wiemy jak szukać dobrych kontraktów. Poznaliśmy już rozgrywkę i wiemy jak zwiększyć swoje szanse na wygranie. Brakowało nam tylko wiedzy, jak zacząć obronę.

Obrona to najtrudniejszy aspekt brydża. Licytacji można się nauczyć stosując się poznanych zasad, natomiast rozgrywka jest indywidualna. Trudność jest porównywalna do wistu, ale brak współpracy z partnerem trochę ułatwia sprawę. Obrona nie dość, że wymaga współpracy z partnerem to dodatkowo nie widzimy jego kart, dopóki ich nie zagra. Trzeba się trochę domyślać albo liczyć na to, że jakoś nam podpowie. Tutaj pojawiają się zasady wistu. Podczas zajęć od razu uczymy się zasad wistu odmiennego – tak jak grają prawie wszyscy gracze w Polsce. Wist ma za zadanie przekazać partnerowi informacje o naszych kartach. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej karty – dbamy o to, żeby nasz partner miał trochę łatwiejsze zadanie 2,3 lub 7 lew dalej 🙂

W przyszłym tygodniu rozegramy turniej finałowy. Sprawdzimy naszą wiedzę i sprawdzimy jak umiemy ją wykorzystać w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *