Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Pierwsze zajęcia za nami!

W historii naszej szkoły naukabrydza.pl nie było jeszcze tak licznego kursu! Na pierwszych zajęciach zjawiło się aż 15 osób, a dodatkowo 2 osoby nie mogły przybyć ze względu na panującą w Warszawie „epidemię”. Mam nadzieję, że dołączą do nas już na następnych zajęciach.

Nasze spotkanie było też inauguracją klubu brydżowego i trzeba przyznać, że organizacja Warszawskiego Związku Brydża Sportowego jest na wysokim poziomie. Z mojego doświadczenia wynika, że jak mamy do czynienia ze startem jakiejś placówki, to zawsze czegoś brakuje, coś nie działa, a tym razem na miejscu było wszystko, co potrzebne.

Lekko się jednak na początku przeraziłem, gdy pierwsza uczestniczka przyszła na zajęcia pół godziny wcześniej. Byłem przekonany, że to wina mojego roztrzepania i źle napisałem w mailu lub na stronie (niestety, zdarzają mi się takie pomyłki). Okazało się, że nie jestem jedyną osobą, której czasem mylą się godziny i tym razem wina nie była po mojej stronie :).

Pierwsze zajęcia miały być proste i łatwe – uczyliśmy się tylko rozgrywki, ale pytanie jakie dostałem już po pierwszej godzinie mocno mnie zaskoczyło:

„Przeciwnik z lewej wistuje w kiera. W stole Król i piątka, a w ręku mam waleta z trójką i czwórką. Co powinnam położyć?” Odpowiedź na to pytanie nie jest takie prosta, a sam problem poruszę dziś na bardzo zaawansowanych zajęciach już dziś w Poznaniu. To rozdanie zostawiam też jako zagadkę, której rozwiązanie podam w Warszawie na następnym spotkaniu. Zwycięzca otrzyma ode mnie kawę z ekspresu, który jest na sali. 🙂