Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

(Przed)świąteczne brydżowanie

Tuż przed rozpoczęciem adwentu 12 osób przystąpiło do krusu Od Dwójki Do Asa by zacząć swoją przygodę z brydżem. Przez cztery tygodnie zgłębiali tajniki licytacji, rozgrywki i obrony by tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia stanąć do walki o mistrzostwo. Z uśmiachami na ustach przystąpili do brydżowej potyczki i po zaciętej rywazilzacji udało się wyłonić trzy najlepsze pary. Wśród najlepszych znaleźli się Janek i Julka, którzy już na samym początku zdobyli pokaźną zaliczkę IMPów za fantastyczne 6 bez atu! Dzięki temu wielkiemu sukcesowi jak i serii mniejszych udało się im wywalczyć trzecie miejsce!

Drugie miejsce zdobyły Sofia i Ania, które obięły przeciwną strategię. W pierwszych rozdaniach zbytnio się nie wychylały by w ostatnich trzech zaatakować i zarobić 12,5 IMPa! Ten końcowy atak na podium pozwolił im awansować z przedostatniego miejsca! Jednak jeśli chodzi o zwycięzców tego turnieju to niekwestionowanymi mistrzami zostali Jola i Andrzej. Złoci medaliści nie zostawiali przy stole jeńców. Przez wszystkie rozdania tylko RAZ pozwolili wziąć IMPy przeciwnikom. Fenomenalnie bilansowali rozdania zarówno w strefie częściówek, końcówek jak i szlemików. Ostatecznie zdominowali konkurencję wyprzedzając resztę stawki o 25,5 IMPa!

Dzięki zbliżającym się świętom czuć było w powietrzu magiczną aurę. Co prawda nie było choinki ani barszczyku, ale dzięki uprzejmości Kasi pojawiły się ciasteczka w kształcie mikołajów a Janek zabawiał wszystkich brydżowymi wersjami kolęd. Miło było poczuć taki rodzinny przedsmak Bożego Narodzenia w tym ostatnim tygodniu przygotowań do Wigilii.