Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Razem z partnerem możemy wszystko

Gdy rozgrywamy to wszystko jest w naszych rękach. Robimy impasy, ustawiamy przymusy, ale najważniejsze jest to, że nie musimy z nikim się dzielić naszymi pomysłami. Nie jesteśmy zależni od tego, co nasz partner zrobi. Będąc na dziadku po prostu wykona nasze polecenia.

Zupełnie inaczej jest kiedy bronimy. My mamy trudniejsze zadanie niż rozgrywający, bo ręka partnera jest dla nas pewną tajemnicą. Oczywiście będziemy ją odkrywać i w pewnym momencie rozdania wszystko może być już dla nas znane. Niemniej może być już za późno – rozgrywający będzie miał już wszystkie potrzebne lewy. Z tego powodu mamy z partnerem pewne wspólne ustalenia na obronie, które pozwolą nam szybciej dowiedzieć się czegoś o naszych kartach. I tym właśnie zajmowaliśmy się ostatnio w grupie Transferowy Szlem. Podczas zajęć szczególną uwagę przykładaliśmy do gry obronnej. Powtórzyliśmy sobie wist odmienny, zrzutki i staraliśmy się korzystać z nich w praktyce.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęli Ewa i Tomek. Na drugim miejscu skończyli Ula z Jarkiem. Trzecie miejsce wywalczyły Ela, Gosia i Ania. Wyniki można znaleźć tutaj.