Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Rozgrywka i pewne lewy

Na ostatnich zajęciach grupy Damy dowiedzieliśmy się jak lepiej rozgrywać. Potrafimy już ułożyć własny plan rozgrywki, a pewne lewy nie są dla nas żadną tajemnicą. Próbowaliśmy już wykorzystywać atuty i wiemy, czemu pewien szewc chodził bez butów!

W turnieju pierwsze miejsce zajęły Monika z Julką. Na drugim miejscu znalazły się Ela z Iloną. Ela wróciła do nas po kilku tygodniach i od razu zaczęła z wysokiego C. Na trzecim stopniu podium stanęły Ola z Agnieszką. Wyniki można znaleźć tutaj. Czasami podczas gry, mamy tak dużo punktów, że aż nas to onieśmiela – tak też było i tym razem. Dostaliśmy taką kartę:

♠ A K W 9
♥ A K D
♦ K 10
♣ A 9 7 4

Byliśmy czwarci do licytowania i zaskakująco wszyscy przed nami spasowali? Czy kończymy już rozdanie?

Jeśli chodzi o pas to zdecydowanie nie. Sami mamy tyle punktów, żeby grać końcówkę! I w tym kierunku powinny kierować się oczy i ręce szukające odzywki w bidding-boxie. Od razu zaczynamy licytację o 3BA. Jeśli powiemy cokolwiek innego to nasz partner może nie być skory do licytacji. Już 1 mały punkcik daje nam bilans na końcówkę. A partner z samym waletem może nie być skory do licytacji. Po treningu rozgrywkowym nie powinny być żadnych problemów ze zrealizowaniem kontraktu!