Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Wakacje tuż tuż a my ciągle w brydża!

W szkołach oceny już wystawione, skwar leje się z nieba a słońce zachodzi dopiero po 21:00. Te wszystkie czynniki głośno wołają, że kończy się czerwiec i zaczynają się wakajce. Dla jednych może to oznaczać wieczór przy grilu z kiełbaskami, ale kursanci Nauki Brydża są głodni tylko nowych rozdań i problemów brydżowych. W miniony czwartek poraz drugi grupa Forta rozegrała turniej z mniej doświadczoną grupą, ale ta druga nie dała się zastraszyć i pokazała pazur. Przykładem tego może być wynik Magdy (zwyciężczyni kursu Od Dwójki Do Asa), która wylicytowała nieoczywiste 4 kiery w rozdaniu 7. i dzięki temu wywalczyła 3. miejsce w łączonej klasyfikacji obu grup. Drugie miejsce w ostatnim rozdaniu turnieju wywalczyli Ludwik i Michał. Na pochwałę zasługuje bardzo ładnie wylicytowane 4 pik w rozdaniu 1. W turnieju od drugiego rozegranego rozdania do samego końca na pierwszym miejscu były Renata i Agnieszka. Dziewczyny prawie nie oddawały IMP’ów. Bardzo ładnie rozwiązywały wszystkie problemy zbilansowania rozdania i zawsze kończyły licytację we właściwej strefie premiowanej. Dobra gra pokazała, że nie trzeba grać wszędzie końcówek, żeby mieć dobry wynik. Przykładem tego może być wygrane przez dziewczyny 1 NT, które było jednym z ich wyższych wyników.

Miniony turniej to była też świetna okazja by wręczyć nagrody dla zwycięzców kursu Od Dwójki Do Asa. Najlepszymi zawodnikami byli Magda i Dominik! Duże gratulacje! Teraz gdy rozgrywki połączone są grupą Forta mam wrażenie, że ich umiejętności szybko pójdą w górę dzięki grze z bardziej doświadczonymi kolegami.

Link do wyników: https://naukabrydza.pl/wyniki-warszawa/forta/2022.06.23/

W długiej fali prowadzenie wysunęła się Renata, ale jej przewagę nad resztą stawki można porównać do pierwszego miejsca w kolarskim peletonie. Właśnie mijamy połowę cyklu i wszystko się jeszcze może bardzo zmienić! Link do długiej fali: https://warszawa.naukabrydza.pl/klasyfikacja-generalna-grupy-forta/