Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Wrzesień miesiącem precyzji

Oczywiście takiej brydżowej. W tym miesiącu będziemy w dużej mierze zajmować się nowym otwarciem 2♣. Mówi się o nim Precision, bo zostało zaczerpnięte z systemu o tej samej nazwie. Jest on w Polsce mało popularny, ale charakteryzuje się silnym otwarciem 1♣.

Dla nas Precision będzie pomocny w licytacji z treflami. Pozwoli nam troszkę odciążyć otwarcie 1♣ i nie będziemy już mieli dylematu, co zrobić jak partner pokazał trefle (ile ma punktów, czy można pasować). Otwarcie Precision ma bardzo dużą zaletę – świetnie blokuje licytacje. Nie tak łatwo przeciwnikom jest wejść do licytacji, czy to żeby samemu grać czy po to, żeby pokazać wist. Bierze się to z tego, że na poziomie dwóch potrzeba troszkę więcej niż na poziomie jednego.

Gdybyś chciał zobaczyć jak wygląda licytacja Precisionem to można to zrobić na twitchu! Jedna z polskich par korzystająca z tego systemu brała udział w World Bridge Games. Link do meczu, w którym grali można znaleźć tutaj.

W tym miejscu warto się jeszcze pochwalić sukcesem osób z naszej grupy. Roman i Marcin zajęli drugie miejsce w internetowym turnieju ogólnopolskim. Byli o jedno rozdanie o wygrania. Gratulacje! Wyniki można znaleźć tutaj. Gratulacje również dla dziewczyn: Magdy i Doroty za bardzo dobry wynik patrząc na poziom przeciwników.

Brawo!

Podczas turnieju na zajęciach pierwsze miejscy zajęły Magda i Magda. Na drugim miejscu skończyli Andrzej i Marcin a trzecie miejsce zajęli Ania z Wojtkiem, którzy przenieśli się do nas z grupy poniedziałkowej. Wyniki można znaleźć tutaj.

W przyszłym tygodniu zajmiemy się licytacją po Precisionie, czyli co zrobić jak już partner otworzy!