Wtorkowa klasyfikacji dla Agnieszki!

26/06 zakończyliśmy ostatnią klasyfikację generalną o mistrzostwo wiosny. Do turnieju w szranki stanęło 12 (!) duetów, które rozegrały 15 rozdań. 

Znakomitym finiszem popisali się Ania i Mateusz, którzy jeszcze 4 rozdania do końca turnieju mieli wynik poniżej 50%… Gdyby jeszcze było kilka rozdań to w takim ciągu mogliby nawet powalczyć o zwycięstwo, a tak wskoczyli na podium zajmując III miejsce. Tak się akurat złożyło, że w ostatniej rundzie zagrali przeciwko sobie liderzy vs. runners-up, jak wiadomo najlepszą obroną jest atak, co sprawiło, że Ewa z Jerzym mimo jednego przegranego kontraktu obronili pierwsze miejsce! Tuż za nimi uplasowali się: Małgosia z Arturem! Pełne wyniki tutaj.

 

 

 

 

 

 

                   Natomiast dla klasyfikacji długofalowej bardzo ważne były 4 i 5 miejsce. 5-te miejsce zdobyła Agnieszka, co pozwoliło jej zdobyć MISTRZOSTWO WIOSNY! Z przewagą 3 punktów (!) nad drugą Ewą i 4 punktów (!) nad trzecią Małgosią. Wyższość pań w tej klasyfikacji musiał uznać Jerzy, który zajął 4-te miejsce.

Jak w każdej dyscyplinie ważne jest, aby grać do końca – gdyby Agnieszka zajęła dalsze miejsce niż 5-te to nie mogłaby się cieszyć z historycznego triumfu i dobrego wina… 🙂 

Do zobaczenia już za tydzień, gdy rozpoczniemy batalię o mistrzostwo lata!