Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Wylicytować i wygrać

Tytuł dobrze opisuje nasze dzisiejsze zajęcia. Tydzień temu poświęciliśmy się licytowaniu kontraktów. Skoro poszło nam to wyśmienicie, to teraz pora takie kontrakty powygrywać. W związku z tym na półmetku kursu od dwójki do asa poznaliśmy podstawy rozgrywania kontraktów.

Najbardziej istotne było dla nas liczenie lew – potrzebowaliśmy wiedzieć ile lew mamy już zapewnionych na dany kontrakt, a ile musimy jeszcze sami sobie wyrobić. Dodatkowo wiemy już, że warto ściągać atuty przeciwnikom – jeśli nie będą ich mieli, to nie wykorzystają ich do przebijania naszych dobrych lew.

Uzbrojeni w świeżo zdobytą wiedzę w części praktycznej zagraliśmy takie właśnie kontrakty na specjalnie przygotowanych rozdaniach. Czasem trzeba było coś wyrobić, czasem odebrać przeciwnikom atuta, jednym słowem wykorzystywaliśmy poznane manewry non stop!

Za tydzień ostatnie zajęcia przed turniejem finałowym kursu. Poznaliśmy już zasady brydża i rozgrywki, na kolejnych zajęciach poznamy zasady wistowania, czyli jak najbardziej przeszkodzić przeciwnikowi w wygraniu kontraktu. Już nie mogę się doczekać, do zobaczenia za tydzień w czwartek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *