Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Z rozgrywką za pan brat

W Przebitce przyszedł czas na pierwsze ćwiczenia z rozgrywki. Na wykładzie poznaliśmy ideę układania planu rozgrywkowego i przećwiczyliśmy to na kilku przykładach. Nauczyliśmy się też paru technik zdobywania dodatkowych/brakujących lew jak: wyrabianie koloru, przebijanie od krótszych atutów czy branie w lewie jako czwarty. W drugiej części zajęć zweryfikowaliśmy te umiejętności podczas turnieju.

Podczas turnieju największe moje uznanie zdobyły zawodniczki z pierwszych dwóch miejsc. W tym tygodniu drugie miejsce zajęła Agnieszka, która grała ze mną w parze. Jednak największy sukces naszej pary jest wyłącznie zasługą mojej partnerki. W rozdaniu piątym Agnieszka sama wylicytowała i wygrała wspaniałą końcówkę bez żadnych podpowiedzi! Kontrakt wymagał zachowania odpowiedniej komunikacji co nie stanowiło przeszkody dla Agnieszki, która wzięła pierwsze 9 lew i zapisała sobie +600 za popartyjne 3NT. Jednak tym razem Agnieszka musiała uznać wyższość Uli i Moniki. Dziewczyny wyprzedziły parę z drugiego miejsca o najmniejszą możliwą różnicę, czyli 1 IMP! W rozdaniu drugim Monika bardzo ładnie zbilansowała swoją rękę i partnerki co pozwoliło jej na wylicytowanie szlemika kierowego. Na rozgrywce popisała się Ula, która szybko ściągnęła atuty i wyrobiła kolor karowy co pozwoliło na zdobycie 12 lew. Brawo dziewczyny!

W długiej fali sytuacja jest bardzo dynamiczna i w tej chwili aż 4 osoby zajmują pierwsze miejsce! Gratulację dla liderów: Janka, Gosi, Moniki i Uli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *