Ewa zwyciężczynią 23. finału Kursu od Dwójki do Asa!

25 marca odbył się turniej kończący 23. kurs Od Dwójki Do Asa! Turniej był wyjątkowy nie tylko ze względu na dominującą liczbę Pań lecz również fakt, że graliśmy Indywiduela – oznacza to, że w każdym rozdaniu zmieniał się partner!

 

Wyniki zmieniały się jak w kalejdoskopie, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie zawodników. Już na samym początku, na przód wysunął się Samiec Alfa – Filip, tuż za nim podążały Dorota, Elżbieta, Ewa, Monika T., Beata oraz Agnieszka. Wszyscy przy stole byli pod wrażeniem pięknej rozgrywki Moniki, która grając kontrakt 5 karo wzięła jedenastą lewę na fortę pikową (czyli ostatnią kartę w tym kolorze). Julita nie dawała nikomu forów i korzystając ze swojej wiedzy matematycznej błyskawicznie zrobiła bilans na 4 piki, które Agnieszka wygrała z nadróbką (tzn. wzięła jedną lewę więcej niż było to konieczne do wygrania kontraktu).

Na długim dystansie najlepiej sprawdziła się Ewa, której równa gra doprowadziła do zwycięstwa! O włos za nią, czyli na drugim miejscu, uplasowała się Elżbieta, która dobrą, brydżową radą służyła nie tylko zmieniającym się partnerom, ale również przeciwnikom. Na trzecim miejscu, po energicznym początku, uplasował się Filip, pozostawiając nieszczęśliwą (tuż za podium…) czwartą lokatę, Oli.

     

Przesympatyczna grupa spotka się ponownie już za tydzień na kontynuacji naszego kursu, od tej pory pod dumną nazwą „Sekwens”. Zapraszamy!