Renata i Maciej triumfują w październiku

We wtorek 8 października odbył się turniej podsumowujący kurs „Od 2 do Asa”, który był jednocześnie dla większości pierwszym brydżowym turniejem w życiu.

Na starcie stanęło 10 par, które rozegrały zacięty turniej, w którym walczyły po puchary dla trzech najlepszych par! Nad turniejem od strony technicznej czuwał Krystian Bączek, a uczestnikom jak tylko mógł pomagał (i czasem przeszkadzał) Igor Łosiewicz. Rozdania były emocjonujące oraz szanse były wyrównane dla wszystkich, ale najlepszą skutecznością wykazali się Renata i Maciek.

 

Zaciętą walkę o pierwsze miejsce z Renatą i Maćkiem prowadzili przez cały turniej Wanda i Maciek_K, którzy ostatecznie zajęli zasłużone drugie miejsce. Na pewno odczuwają niedosyt a szczególnie Wanda, która nie mogła osobiście odebrać pucharu, ale tutaj zwycięzcą okazał się Igor Łosiewicz, który przez chwilę mógł potrzymać trofeum. Walka o trzecie miejsce była również zacięta, ciężko było przewidzieć kto będzie trzecią parą na podium. Tutaj za walkę do końca zostały nagrodzone Kasia i Sylwia, które w ostatnim rozdaniu świetnie spisały się w licytacji licytując końcówkę w piki i nie gorzej w rozgrywce ponieważ bez problemu zrealizowały kontrakt co nie udało się każdemu.

Wszyscy gracze udowodnili, że bilans i licytowanie końcówek to dla nich pestka i są gotowi na więcej. Kurs od 2 do Asa to dopiero początek wspólnej przygody, bo przed nami jeszcze impasy (które wcale nie będą takie trudne), wielkie szlemy i słynne skoki tygryska, które będą dodawały jeszcze więcej uroku naszym wspólnym spotkaniom przy brydżowym stole.

Do zobaczenia już w kolejny wtorek!

Wyniki turnieju z uwzględnieniem 6 pierwszych miejsc  znajdują się poniżej: