Ika i Jagna triumfują na koniec kursu Od Dwójki do Asa

28 lutego zakończyliśmy nasz 16sty (tak, słownie: szesnasty w Warszawie!) kurs Od Dwójki Do Asa, a uczestnicy poznając pierwsze brydżowe konwencje i zasady wistu rozegrali też swój pierwszy turniej.

Zabawa zaczęła się o 18.30, ale pierwsi uczestnicy byli znacznie wcześniej, żeby powtórzyć system licytacyjny, przypomnieć notatki i wyjaśnić najtrudniejsze elementy z prowadzącymi. Wystartowało 10 duetów, a na prowadzeniu zmieniali się Ania z Krzysztofem oraz Krysia z Andrzejem… aż do ostatniej rundy, w której przyszło im zagrać przeciwko sobie! Używając brydżowego żargonu stół został zremisowany (50% i 62%) z lekkim wskazaniem na Krysię z Andrzejem, którzy zajęli…2 miejsce. Znakomitym finiszem popisały się Jagna oraz Ika, które początkowym falstarcie (niefortunne 3 Bez Atu bez czterech…) notowały same znakomite wyniki i finalnie uzyskując 62,81% zwyciężyły w turnieju! 3 miejsce przypadło Ani i Krzysiowi, a tuż za podium znaleźli się Sylwia i Jacek oraz Weronika z Tomaszem.

 

 
Gratulacje dla wszystkich uczestników, ponieważ rywalizacja toczyła się w sportowej ale i bardzo przyjaznej atmosferze, a wyniki wyrównanego poziomem turnieju znajdują się tutaj:
 
Na koniec quiz – kim byli pierwsi uczestnicy? 🙂
Do zobaczenia już za tydzień!
Prowadzący:
Hania, Michał i Łukasz
 
P.S. Co do quizu – Ostatni będą pierwszymi zupełnie nie znalazło zastosowania…