Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Czas się sprawdzić

W tym tygodniu zaczęła się szkoła, więc i nas czekał sprawdzian. Test z otwarcia 1♣ miał nam pomóc usystematyzować niedawno zdobytą wiedzę.

Składał się on z 10 pytań, w których trzeba było dać prawidłową odzywkę. W ramach ćwiczenia punktowaliśmy także stosowanie alertu, aby dobrze się z nim oswoić. Nie wystawialiśmy ocen z testu (choć z pewnością byłyby bardzo dobre). Sprawdzian pomógł nam znaleźć to, co umknęło podczas zajęć, żeby zostać mistrzami otwarcia 1♣.

Poza tym wyróżniliśmy sobie dwa przedziały silnej, zrównoważonej ręki po negacie: licytowanie 1Ba przekazuje dokładnie 18-21 PC, natomiast 2Ba wskazuje 22-24 PC.

Do przemyślenia zostawiam przykład z dzisiejszego turnieju:

Twój partner wybrał rebid 2Ba
Co na niego odpowiesz?

W turnieju indywidualnym wygrała Malwina. Drugie miejsce zajęła Monika. Trzecia była Danuta. Wyniki dostępne są tutaj.

Za tydzień ostatnie zajęcia sezonu letniego – poznamy jeszcze jedno otwarcie Wspólnego Języka. Za dwa tygodnie zagramy za to finał sezonu. Do wygrania będą puchary za turniej finałowy oraz cały sezon. Do zobaczenia!

1 komentarz do “Czas się sprawdzić”

  1. 3 BA
    Moje 3 PC + 22 PC partnera kwalifikuje do końcówki.
    3♣️ końcówki nie robi, więc jak powiem 3 trefle to zalozyc moze ze mam 0-1 punkt i zostawiam mu decyzje jesli ma gore zeby wrzucil sam 3BA, ale jesli ma 22 to spasuje i nici z końcówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *