Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Dwie dwukolorówki

Tydzień temu poznaliśmy pierwszą dwukolorówkę: kiery i młodszy. Dziś uzupełniła ją druga – 2♠ piki i młodszy.

Oba te otwarcia pozwalają skutecznie blokować przeciwników, kiedy posiadamy jeden z kolorów starszych oraz jeden z młodszych. Czasem jednak sami chcemy pozostać przy rozgrywce – wtedy przyda się specjalna odzywka 2Ba. Wskazuje ona siłę co najmniej inwitu i pyta jednocześnie o kolor młodszy partnera.

Dalej po wskazaniu koloru młodszego mamy następujące opcje: aby ustalić kolor starszy partnera licytujemy ten przeciwny starszy, natomiast kolor młodszy wybieramy analogicznie licytując drugi młodszy. Dzięki temu gładko możemy wejść w strefę cue bidów. To pozwoli nam osiągać jak najlepsze szlemiki.

Przećwicz wykorzystanie nowej odzywki w następującej sekwencji licytacyjnej:

Jak poprowadzisz dalej licytację?

W dzisiejszym turnieju indywidualnym zwyciężyła Kasia. Drugie miejsce zajął Janek. Trzecia była Dorota. Wyniki szczegółowe dostępne są tutaj.

Za tydzień rozegramy turniej finałowy sezonu letniego. Proszę o punktualność, zaczniemy jak najwcześniej, aby zagrać możliwie dużo rozdań. Miłego tygodnia i widzimy się za tydzień na wielkim finale!

2 komentarze do “Dwie dwukolorówki”

  1. Mamy fity w obu kolorach i bardzo dużo punktów. Partner raczej powinien mieć figury w zgłaszanych kolorach. Przy odrobinie szczęścia – renons lub singiel treflowy – możemy nawet myśleć o szlemiku. Możemy ustalić kolor poprzez 4 trefl, ale wydaje mi się, że lepiej powiedzieć 3 kier, żeby jak najniżej zacząć q-bidy i też wtedy łatwiej i na niższym poziomie dowiemy się, czy jest q-bid treflowy. Jeśli nie ma to możemy grać na najwyżej poziomie 5 w kara, piki albo w BA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *