Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Nie bądź sknera, wyrzuć kiera! Kto się go pozbywa ten wygrywa.

Albo wyrzuć pika, może króla. Czasami jest tak, że podczas rozdania stajemy przed wieloma problemami. Jaki zrobić impas? W którą stronę go zrobić? Kto ma damę? Z tego natłoku myśli i pomysłów czasami zapominamy o komunikacji. Problemy komunikacyjne mogą pojawić się w każdym rozdaniu. Jeszcze większy problem z tego rodzaju problemami jest taki, że nieświadomie sami je tworzymy. Bo tutaj warto zagrać waleta zamiast króla. Bo głupio mi wyrzucić króla mimo, że mam inne najwyższe karty w w tym kolorze. A jeśli nie widzimy żadnego problemu z komunikacją to zawsze coś złego może się wydarzyć w rozdaniu (przebitka, zły podział). Staramy się wtedy patrzeć tam, gdzie nie widać – czyli w karty obrońców. Istnieje jednak nadzieja – problemy komunikacyjne nie wymagają żadnej specjalnej wiedzy, żeby im zapobiec. Wystarczy odrobina koncentracji i moment refleksji nad rozdaniem jako całość, a nie jako odrębne 13 lew.

Nowo poznaną wiedzę wykorzystaliśmy podczas turnieju finałowego. Udało nam się zagrać 14 rozdań (choć 2 były na pauzie) i mogliśmy podsumować wiosenno-letnią klasyfikację długofalową! Turniej obfitował w wiele emocji i dostarczył pewne zmiany! Zwycięzcami turnieju zostali Kasia i Roman.

Na drugim miejscu z niewielką stratą skończyły Ela i Ula. Podium uzupełnili Magda z Andrzejem. Wyniki turnieju można znaleźć tutaj

Za klasyfikację długofalową również były przyznawane nagrody – dla 3 najlepszych graczy. Klasyfikacja premiuje dobrą grę, ale również systematyczność! Trzecie miejsce zajęła Dorota!

Na drugim miejscu skończył Roman, któremu dzisiejsze zwycięstwo w turnieju pomogło przeskoczyć Dorotę o dosłowny włos.

Klasyfikację Długofalową wygrał ANDRZEJ! Osiągnął dobry wynik w turnieju finałowym, ale już przed nim miał bezpieczną przewagę – w jego przypadku dobra i równa gra zaowocowała!

Coś się kończy, a coś się zaczyna! W przyszłym tygodniu rozpoczynamy walkę w klasyfikacji letnio-jesiennej. Wszyscy startują z czystą kartą i każdy może wygrać!