Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Pokazać siłę

Koniec miesiąca to czas otrzymywania wypłat i ogólnych rozliczeń. My na zajęciach liczyliśmy punkty – mieliśmy ich tak dużo, że nie wiedzieliśmy co z nimi zrobić. Teraz jednak jesteśmy wyposażeni w dodatkowe narzędzia.

Na początku jednak wróciliśmy do czegoś, czego dotąd świadomie nie używaliśmy. Mowa o karteczce alert – używamy jej w specyficznych sytuacjach, a konkretnie wtedy, kiedy nasz partner licytuje odzywkę sztuczną. Odzywka jest sztuczna, kiedy nie przekazuje klasycznie koloru który wskazuje (jak się okazuje zdarzają się takie sytuacje). Musimy pamiętać jednak by pokazać alert na tyle szybko, zanim przeciwnicy sami zalicytują po naszym partnerze.

Wracając do tematu silnych rąk poznaliśmy dwa nowe znaczenia odzywki 2◆ jako odpowiedź:

  • 1♣ – 1◆ (negat) – 2◆ ACOL, czyli karta z bilansem na końcówkę
  • 1♣ – 1♥/♠ – 2◆ ODWROTKA, czyli 18+PC i 3+♥/♠

Obie pozwalają nam odnaleźć najlepszy kontrakt z odpowiednim bilansem.

Aby przećwiczyć nowe odzywki, spróbuj rozwiązać ten problem:

Po dzisiejszych zajęciach rozumiesz zapewne partnera
Co w takim razie odpowiesz?

Zaproponuj odzywkę w komentarzu.

W turnieju indywidualnym zwyciężył Krzysiek. Drugi był… Krzysiek! Trzecie miejsce zajęła Małgosia. Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj.

Za tydzień ostatnie zajęcia z nowego trefla. Będzie to również okazja podsumować wszystkie poznane informacje na temat otwarcia. Widzimy się za tydzień!

5 komentarzy do “Pokazać siłę”

  1. Skoro partner poparł mnie w kierach odwrotką zgłaszam 3♦️, pokazując długość 6 ❤️ i potwierdzając sile mniej niz 10 PC. Niech partner decyduje jaka koncowka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *