Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Poproszę o objaśnienie

Takie myśli może mieć partner gracza, który licytuję kontrę wywoławczą. Obok niej poznaliśmy dziś drugą – kontrę objaśniającą.

Kiedy kontrujemy wywoławczo przeciwnika, zawsze mamy domyślnie 12+ PC. Dziś pojawia się nowy szczególny wariant: 18+ PC z dowolnym układem. Wówczas z dużą ilością punktów możemy zabrać głos również w drugim okrążeniu licytacji.

Kontra objaśniająca pozwala wyróżnić przedział siły punktowej w naszych wejściach. Wiemy już jak i kiedy się objaśnić, a także kiedy objaśniać się nie warto. Poznaliśmy również ważny wniosek – kiedy partner kontruje, a potem sam zgłasza nowy kolor, przekazuje nam w ten sposób, że ma 18+PC. To wszystko przyda się nam, by lepiej zrozumieć Wspólny Język, ale o tym za tydzień.

Dla ćwiczenia spróbuj rozwiązać następujący problem turniejowy:

Najpierw licytujesz kontrę objaśniającą
A co dalej? Napisz w komentarzu poniżej

W turnieju wygrali Malwina i Krzysiek. Drugie były Monika z Magdą. Trzecie miejsce przypadło Danucie i Dominice. Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy naukę Wspólnego Języka. Poznamy jego pierwsze, podstawowe otwarcie. Do zobaczenia za tydzień!

1 komentarz do “Poproszę o objaśnienie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *