Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Turniej finałowy w nowej formule

Turniej finałowy pozwala nam sprawdzić, jak dobrze przyswoiliśmy informacje podczas kursu „Od 2 do Asa”. Brydż to jednak gra parowa. Czasem zdarza się, że dyspozycja partnera może postawić nas w trudnym położeniu! Istnieje na to jednak pewne lekarstwo – turniej indywidualny. Taki turniej cechuje się tym, że każde rozdanie gramy z innym partnerem. Dzięki temu mamy możliwość poznać więcej osób oraz to jak grają, a także nauczyć się od siebie nawzajem. My zdecydowaliśmy się na turniej indywidualny na punkty meczowe (IMPy). Ważne jest w nim, żeby dobrze korzystać z bilansu i grać kontrakty na odpowiednim poziomie. W celu urozmaicenia gry, ale również dodania aspektu dydaktycznego zagraliśmy go wspólnie z grupą Forta.

Turniej finałowy kursu to dla nas dopiero pierwsza sytuacja, gdzie mamy do czynienia z rywalizacją. W brydżu ta rywalizacja jest nie tylko podczas całego turnieju, ale również w każdym rozdaniu. Jak gramy zależy nam, żeby mieć jak najlepszy wynik z rozdania. Najlepszą osobą z kursu „Od 2 do Asa” była Magda. Tuż za nią uplasował się Dominik. Trzecie miejsce przypadło Piotrkowi.

Magda – najlepsza zawodniczka z kursu „Od 2 do Asa”

Z grupy Forta najlepszy był Michał. Wyniki z turnieju można znaleźć tutaj. Tuż za nim uplasowała się Renata i Ola. Podczas turnieju było wiele ciekawych rozdań, a dodatkowo niektóre z nich były przez nas specjalnie przygotowane. W jednym z nich spotykaliśmy się z nietypową rozgrywką:

♠ K 5
♥ A W 10 9 8
♦ 8 7 3
♣ 7 5 3

♠ A 4 2
♥ D
♦ A K 6 4
♣ A K 9 8 2

Czy umiesz wygrać 3BA po wiście w pika? Spróbuj sam przeanalizować sobie to rozdanie! 🙂

Dominik – 2 miejsce
Piotr – 3 miejsce

Następne zajęcia odbędą się dopiero 23.06. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i do zobaczenia!

Edek i Krystian