Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Wejście smoka

Każdy lubi efektowne wejście. Podczas dzisiejszych warsztatów pracowaliśmy nad wejściami do licytacji, aby nawiązać jak najlepsze porozumienie z partnerem.

Znamy zasady wejść kolorem do licytacji, wiemy też kiedy użyć kontry wywoławczej. Czasem warto również wejść licytując bez atu, lecz pilnować musimy jednej rzeczy – musimy mieć zatrzymanie w kolorze przeciwnika. Podsumowaliśmy wszystkie znane nam informacje o wejściach i przetrenowaliśmy je podczas warsztatów.

Do przemyślenia pozostawiam następujący przykład:

Twój partner otworzył 1Ba
Co odpowiesz z tą kartą?

W turnieju wygrały Julka z Gosią. Drugie miejsce zajęli Ewa i Jerzy. Trzecie były dziś Renata i Ela. Wyniki turnieju można znaleźć pod tym linkiem.

W przyszłym tygodniu przyjrzymy się licytacji szlemowej. Poznamy narzędzie pozwalające wymieniać się informacjami o konkretnych wartościach. Do zobaczenia we wtorek!

5 komentarzy do “Wejście smoka”

  1. 3BA
    Można zastanowić się nad transferem na ♦, ale zamiast grać końcówkę 5♦ lepiej grać końcówkę w BA. Mam 9pkt a mój partner minimum 15pkt, to razem min.24pkt (powinno wystarczyć na końcówkę).

  2. Można zaproponować transfer na kara ale przy zrównoważonym układzie u partnera i u mnie lepsze będzie zagranie końcówki 3BA

  3. 3 BA. Partner ma min 15 pkt, ja 9 pkt, więc powinna być końcówka. Liczę, że partner ma trzymanie w kiery, trefle i piki, skoro wychodzi w BA.
    Druga opcja: zgłaszam 2 karo, czym informuję partnera, że mam dobre karo i trzymanie
    w tym kolorze. Partner zadecyduje, co dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *