Jakby chcieć dosłownie przetłumaczyć rebid – to właśnie by nam wyszło. Także podczas zajęć w grupie Multi poświęciliśmy uwagę odpowiedzi na odpowiedź partnera.
Mamy cztery kategorie rebidów:
- rebid w kolor partnera – uzgadniamy kolor partnera
- rebid w kolor otwarcia – chcemy wskazać dłuższy kolor niż obiecaliśmy
- rebid nowym kolorem – proponujemy dotychczas niewskazany kolor
- rebid w bez atu – mamy skład zrównoważony do gry w BA
Oprócz tego pamiętamy o odpowiedniej wysokości. Im wyżej licytujemy, tym więcej powinniśmy mieć punktów.
Dla ćwiczenia pozostawiam następujący przykład z turnieju:


Co odpowiesz? Daj znać w komentarzu.
W turnieju ex aequo wygrali Kasia z Krzyśkiem oraz Krystyna z Anią. Trzecie miejsce zajęli Dominika i Kuba. Wyniki turnieju można znaleźć tutaj.
Za tydzień zajmiemy się odpowiedziami na otwarcie partnera kolorem starszym. Okazuje się, że tam również można wprowadzić ciekawe wynalazki. Do kolejnego czwartku!
3 pik
Partner zgłosił 5 pikow, co najmniej 4 kiery (czyli w młodszych kolorach ma co najwyzej 4 karty) i 15-17 PC. Na obu rękach mamy 25-27 – strefa końcówki.
Pikow mamy 7, wiec nie pikowa, kierow 7 ale moze więcej i wtedy moznaby sprobowac … partner zalicytował z przeskokiem, wiec jest szansa ze poza punktami ma tych kierow 5.
Trochę zgryz mam co tu zrobic 🙁
– spasować? – mam nadwyżki, wiec szkoda
– wrzucić 3BA zeby pokazac gore punktow? trefle krótkie i biedne, przeciwnicy trafiając wist mogą nas roznieść, więc trochę strach
– 4karo – pokazując w ten sposob poza gora punktow takze piątkę karo? Kar na poziomie końcówki raczej nie ugramy, ze wzgledu na malo prawdopodobny fit u partnera i on moze zniesc w BA, bo nie wie ze mam 3 a nie 2 kiery i bieda wieksza niz przy 3BA! Zwlaszcza, ze przeciwnicy dowiedziawszy sie o moich karach najpewniej zawistowaliby w trefle
– Moze wrzucić od razu 4❤️ zakładając ze przeskok partnera byl odpowiedzialny. Chyba tak bym zrobila.
4 kier