Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Ostatni finał w tym roku

Coraz bliżej święta! Za oknem biało, ale dla nas oznaczało to jedno – zbliżamy się do turnieju finałowego. Na ostatnich zajęciach kursu zawsze rozgrywamy turniej – na specjalnie przygotowanych rozdaniach, żeby zapewnić dużo emocji 🙂 I oczywiście emocji nie zabrakło!

Zagraliśmy pierwszy turniej w życiu i poznaliśmy na czym polega brydż porównawczy. W turniejach nie ma znaczenia czy mieliśmy dobre karty czy słabe. Najważniejsze jest jak dobrze my wykorzystać swoje karty. Jeśli nawet ktoś nam zagra szlemika czy szlema to jeszcze nie jest koniec świata. Nie zapowiada się dobrze, ale musimy liczyć na to, że na innych stołach też zagrają i wygrają tak wysoki kontrakt.

Podczas gry walczyliśmy o piękne statuetki dla 3 najlepszych par. Ale to nie było wszystko! Każdy uczestnik kursu otrzymał certyfikat ukończenia i zestaw drobnych upominków. Każdy będzie miał czym grać w brydża! Czy wiesz po co są kody kreskowe? Daj znać w komentarzu!

Puchary i upominki

Jak to często bywa w turnieju każde rozdanie się liczy i walczy się do samego końca. U nas było dokładnie tak samo. Przy stole odwaga i podejmowanie ryzyka są bardzo ważne i często się opłacają. Michalina i Hubert coś o tym wiedzą! Zostali zwycięzcami turnieju finałowego, a szlem który wylicytowali i później wygrali na pewno im w tym pomógł!

Zwycięzcy turnieju: Michalina i Hubert

Ale to nie był jedyny szlem, który udało się zagrać. W rozdaniu 8 również można było wygrać szlema:

Rozdanie 8

Gra w trefle wygląda obiecująco i łatwo zrealizować szlema w oparciu o przebitki. Mając 11 atutów na linii należy je dobrze wykorzystać. Udało się to dwóm parom – serdeczne gratulacje!

Drugie miejsce zajęły Ewa i Natalia. Bardzo mocny początek dziewczyn sprawił, że na starcie złapały dużą przewagę. Ale do ostatniej rundy podchodziły z drugiego miejsca. Grały na liderów – Michalinę i Huberta. Wszystko było w ich rękach! Minimalnie wygrały swoją rundę, ale niestety nie wystarczyło.

II miejsce – Natalia i Ewa

Trzecie miejsce w turnieju zajęli Rafał i Jerzy. Grali dobre kontrakty, przeprowadzili plan rozgrywki kiedy było potrzeba i oddawali dobre wisty. Osiągnęli bardzo dobry wynik – troszkę zabrakło do złota! Wyniki z turnieju można znaleźć tutaj.

III miejsce – Rafał i Jerzy

Jest to trzeci i ostatni finał w tym roku. Na wszystkich turniejach były wykorzystywane te same rozkłady – możemy porównać jak szło poszczególnych grupom i innym osobom, które wygrały! Wyniki z turnieju łączonego można znaleźć pod tym linkiem. Na dole strony znajduje się też galeria ze zdjęciami zrobionymi podczas turnieju finałowego! Ja serdecznie zapraszam w imieniu Edka na nowy kurs „Od 2 do A”, który wystartuje po nowym roku, 9 stycznia.

Wszystkim życzę Wesołych Świąt i Brydżowego Nowego Roku!

2 komentarze do “Ostatni finał w tym roku”

  1. Nie wiem do czego sluzy kod kreskowy na kartach, ale widze kilka potencjalnych zastosowan 😉
    1. Kamera umieszczona nad stolem sczytuje wykladane karty, a info o rozgrywce wedruje do bazy do pozniejszej analizy.
    2. Maszyna sczytuje karty i rozklada je dla graczy we wczesniej zakodowanym porzadku – rozgrywki sa powtarzalne umozliwiajac cwiczenie wczesniej zakodowanych wariantow.
    3. To co w pkt 1, ale system automatycznie podlicza rezultat rozgrywki, przyznaje punkty graczom – do tego kody kreskowe sa rowniez potrzeba na kartach z pudelka do licytacji 😉
    Itd…

  2. Punkt 2 prawie się zgadza – maszyna służąca do powielania kart szczytuje kody i rozdziela karty do poszczególnych przegródek pudełka. Dzięki temu wiemy, że na wszystkich stołach w rozdaniu nr 1,2,3 itd. każdy ma te same karty. Gdyby trzeba było ręcznie rozdzielać karty na turniejach gdzie jest bardzo dużo par byłoby bardzo trudne! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *