Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Pokaż partnerze, co masz!

W tym tygodniu również kontynuujemy rozważania dotyczące otwarcia Precision. Wiemy już, kiedy należy go użyć a dzisiaj poznaliśmy jak sobie po nim radzić. Sercem tego otwarcia jest sztuczna odzywka 2. Służy nam do tego, żeby dowiedzieć się, który wariant otwarcia ma partner. Może też być narzędziem do sforsowania licytacji!

Nie tylko to jest dziwne! Zaczęły się pojawiać odzywki, które mają kilka znaczeń. Jest to znak, że idziemy w dobrym kierunku i w niedługim czasie nasz system znacząco się zmieni. Zanim jednak to nastąpi solidnie potrenujemy Precisiona, żeby nic w tym otwarciu nas nie zaskakiwało. Będą do tego służyły różne typy odzywek, które scharakteryzujemy sobie poniżej:

NF – odzywka nieforsująca. Trzeba na nią pasować chyba, że mamy nadwyżkową kartę.
SO – odzywka typu sign-off. Jest to odzywka sugerująca koniec licytacji.
F1 – forsująca na jedno okrążenie licytacji. Nie wolno spasować na nią, ale później już tak.
GF – forsing do końcówki. Jak spasujemy przed końcówką to bieda!
I – inwit. Zachęcają do wyższej licytacji jeżeli posiadamy nadwyżki
BL – blokująca licytację.

Pierwsze miejsce w turnieju zajął Roman. Tuż za nim skończyły Ula z Gosią. Trzecie miejsce przypadło Magdzie z Dorotą. Link do wyników można znaleźć tutaj. Aktualizacja wyników – w rozdaniu 8 była „burtówka”. Przez to zmieniły się całe wyniki. Drugie miejsce ex aequo zajęli Marta z Marcinem i Magda z Dorotą. Niestety Ula z Gosią spadły na miejsce czwarte!