Skontaktuj się z nami

Przejdź do treści

Turniej w stylu retro

Podczas ostatnich zajęć w grupie Renons poznaliśmy zapis brydżowy. Wiemy już jak policzyć każdy kontrakt – ile dostaje się punktów za lewy, a także jakie są premie za każdy kontrakt. Wyjaśniło się też, czemu dany kontrakt określamy jako końcówkę. Końcówka to taki kontrakt, w którym bierzemy minimum 100 punktów za same lewy. Popatrzmy sobie na takie kontrakty:
BA = 40 (za pierwszą lewę) + ? x 30 (każda kolejna jest warta 30) – w miejsce znaku zapytania podstawimy sobie 2, ale sumarycznie kontrakt to będzie 3BA
Piki/kiery = ? x 30 (za każdą lewę) – widać, że 3 x 30 jeszcze nie daje nam 100 punktów, dlatego pierwszą końcówką w kolor starszy jest kontrakt na poziomie 4
Trefle/Kara = ? x 20 (za każdą lewę) – 20 musimy pomnożyć aż 5 razy, żeby otrzymać 100. Końcówka w kolor młodszy wymaga gry na poziomie 5 – strasznie wysoko!

Podczas turnieju nie tylko trenowaliśmy poprzednie tematy zajęć, ale również trenowaliśmy liczenie. Zagraliśmy turniej retro, czyli wszystkie wyniki nie zapisywaliśmy tak jak do tej pory na tabletach, ale na karteczkach. Na koniec turnieju podliczyliśmy wyniki i wyszło, że pierwsze miejsce zajęli Dominika i Patryk. Na drugim miejscu skończyła Marta, a trzecie były Wanda i Blanka. Wyniki z turnieju można znaleźć tutaj.

W przyszłym tygodniu dokończymy sobie temat licytacji po 1BA. Do tej pory poznaliśmy Staymana, gdzie podczas gry trafiło nam się rozdanie wykorzystujące tę konwencję:

Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać licytacja pary NS – wszystko działo się bez ingerencji przeciwników. Zaczyna N!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *